Poprzysiągłem sobie, że będę używał wszelkich posiadanych zdolności, aby czynić dobro i przeciwdziałać złu, wspierać to, CO W LUDZIACH NAJLEPSZE, pracować w celu uwolnienia ich z więzień, które sobie sami stworzyli.

PHILIP ZIMBARDO

Bożena Ciechanowska

dyrektor ZOE/psychoterapeuta/trener

Ma wyjątkową przyjemność łączenia życiowej pasji z pracą zawodową. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogicznym, potem szkołę trenerów biznesu, kurs psychoterapii systemowej na poziomie zaawansowanym oraz psychoterapię poznawczo-behawioralną. Doskonali i poszerza swoje kwalifikacje, superwizuje pracę terapeutyczną w związku z procesem certyfikacji psychoterapeutycznej. Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie oraz prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji osobistych i biznesowych Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu przywództwa, zarządzania zasobami ludzkimi, budowania zespołów oraz umiejętności menedżerskich. W pracy terapeutycznej i rozwojowej zawsze stawia na Jakość, Zaangażowanie i Szacunek, jako podstawowe wyznaczniki etyki pracy psychoterapeuty i trenera. Największą satysfakcję czerpie z towarzyszenia ludziom
w procesie zmiany sposobu myślenia i opowiadania historii o sobie oraz otaczającej ich rzeczywistości.

tel. 668 137 842

Kamila Musielewicz-Salvini

psycholog/psychoterapeuta

Z pasją zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej prowadząc konsultacje psychologiczne oraz psychoterapią dzieci, dorosłych, par oraz całych rodzin, również w języku włoskim. Wiedzę i umiejętności niezbędne do wspierania rozwoju jednostek i grup zdobyła poprzez studia psychologiczne (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Università degli Studi di Padova), a także naukę 
w szkole psychoterapii w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w
 Poznaniu, którego jest członkiem. Stale kształci swój warsztat kontynuując uczestnictwo w kursach, szkoleniach i superwizjach. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała i zdobywa w służbie zdrowia oraz w domach pomocy społecznej. Praca umożliwia jej spotkania z osobami doświadczającymi zróżnicowanych trudności 
i towarzyszenie im w procesie zmiany. Jej życiową dewizą jest poniższa sentencja: ,,Nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać” (Ryszard Musielewicz).

tel. 603 198 559

Natalia Pulczyńska

coach/trener motywacyjny

Coach motywacji efektywnej, pracujący w oparciu o akredytowany model CoachWise. Absolwentka pionierskich szkoleń coachingowych w warszawskim Coaching Center, Akademii Trenera, Akademii Menadżera. Doświadczony coach zarówno w obszarze biznesowym, jak i life-coachingowym – skupiająca się na motywacji klienta i dostrzeganiu przez niego swoich mocnych stron. Jest aktywnym trenerem oraz prezesem Stowarzyszenia Prometeja zajmującego się szeroko pojętym wsparciem społecznym. Praca z drugim człowiekiem i towarzyszenie mu w jego wzrastaniu i doświadczaniu swojej wewnętrznej siły jest tym, co kocham szczególnie. Motto: „Ukazywanie człowiekowi jak może wzrastać jako indywidualność jest najlepszą przysługą, którą jeden człowiek może uczynić dla drugiego”. Benjamin Jowett

tel. 509 153 060

Izabela Fadel

lekarz psychiatra

Studia medyczne ukończyła w 2003 roku. Następnie przez pięć lat pracowała w Poradni Ogólnej w NZOZ, nabrała tam praktycznego doświadczenia,
które pomaga jej w ocenie stanu somatycznego oraz w całościowym widzeniu pacjenta.
W latach 2005-12 związana była z Kliniką Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie ukończyła specjalizację z psychiatrii. W tym czasie pracowała na Oddziale Leczenia Zaburzeń Psychotycznych, Oddziale Leczenia Zaburzeń Lękowych i Afektywnychoraz Oddziale Leczenia Uzależnień. Przez kilka lat pracowała w Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego przy Sue Ryder,
a aktualnie pracuje w Poradniach Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy i Inowrocławiu oraz konsultuje pacjentów w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu.
Ważnym doświadczeniem zawodowym jest dla niej ukończenie pięcioletniego podstawowego i zaawansowanego kursu z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin zorganizowanego przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej. Posiada certyfikat psychoterapeuty oraz doradcy systemowego.
Spotykając się z pacjentem pomaga mu przyjrzeć się jego sytuacji i rozważyć możliwe sposoby rozwiązania problemów. Istnieje również możliwość konsultacji pacjentów w języku arabskim i angielskim.
Prywatnie fascynują ją podróże z plecakiem, których nieodłącznym i najciekawszym elementem są spotkania z ludźmi, poznawanie odmienności kulturowych, kontemplacja piękna i różnorodności.

tel. 500 075 603

Ewa Pierucka

dietetyk/refleksolog

Dietetyk, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Refleksolog Polskiego Instytutu Refleksologii.
Aktualną wiedzę i nowinki dietetyczne pozyskuje na licznych szkoleniach, kursach i seminariach. Zdrowe nawyki żywieniowe to życiowa pasja czytania, zdobywania informacji, kucharzenia i testowania nowych przepisów, głównie na sobie, rodzinie i znajomych. Wieloletnie doświadczenie w daniach i deserach bezglutenowych zostało wypracowane podczas współpracy z nastoletnią córką z alergią na gluten. Z kolei współpraca z również nastoletnim synem sprowadza się do pytania: „Normalne czy zdrowe?”.
Wiedzę z zakresu żywienia i dietoterapii łączy z refleksologią stóp, rąk i głowy. Zabieg refleksologii wraz z analizą składu ciała oraz analizą badań laboratoryjnych bardzo pomaga w holistycznym podejściu do klienta i pozwala na bardzo kompleksową diagnostykę. Docelowo przekłada się to na duże efekty odpowiednio dobranego żywienia i leczenia.
Motto: „Deser przecież nie idzie w brzuch, tylko prosto w serce” (Bezlitosne.pl).

tel. 501 302 272

Danuta i Tadeusz Zielenkiewicz

duszpasterze

Wyjątkowe małżeństwo o ciepłej naturze i wielkiej klasie. Bardzo mądrzy i obdarowani duszpasterze. Od wielu lat są z liderami ICF Bydgoszcz. Razem są zaangażowani w prowadzenie pokoju modlitwy w Kościele oraz duszpasterstwo dla małżeństw. Zajmują się poradnictwem chrześcijańskim. Aktywnie prowadzą też własną firmę. Prywatnie rodzice Kasi, Gosi i Ani oraz dziadkowie czworga wnucząt.

tel. 728 987 609